Червоний промінь

“Євробачення-2023” відбудеться в Британії, проте “від імені України”

Пісенний конкурс “Євробачення-2023” відбудеться у Великій Британії. Місто проведення конкурсу оберуть найближчими місяцями. Остаточне рішення про проведення пісенного конкурсу у Великій Британії було ухвалено після кількох раундів консультацій МКІП з Європейським мовним союзом. Про це Міністерство культури та інформаційної політики заявило в Telegram. За інформацією відомства, провести конкурс в Україні неможливо за технічними та фінансовими вимогами від EBU.

Наступного року подію неможливо буде провести в Україні з міркувань безпеки. Організатором 67-го Пісенного конкурсу “Євробачення” стане британська мовна корпорація BBC, йдеться в повідомленні.

Втім, досі діючий прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що “Євробачення-2023” проведуть “від імені України”. Це означає, що глядачі побачать максимальну кількість українських наративів, з надзвичайно високою інтеграцією вітчизняних контекстів та ведучих. Інформацію підтвердили в Європейській мовній спілці (EBU) та BBC. Остання мовна корпорація вже чотири рази брала на себе зобов’язання проводити конкурс замість інших країн-переможниць, сказав виконавчий директор “Євробачення” Мартін Остердаль. “Продовжуючи цю традицію солідарності, ми знаємо, що наступного року конкурс продемонструє креативність і майстерність одного з найдосвідченіших суспільних мовників Європи, водночас гарантуючи, що цьогорічні переможці – Україна – будуть відзначені та представлені протягом усієї події”, – підкреслив він.
 
“Пісенний конкурс “Євробачення-2023″ відбудеться не в Україні, але на підтримку України. Ми вдячні нашим партнерам BBC за солідарність з нами. Я впевнений, що разом ми зможемо додати українського духу цій події та вкотре об’єднати всю Європу навколо наших спільних цінностей – миру, підтримки, цінування розмаїття і таланту”, – висловив впевненість голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький. Він запевнив, що представники Суспільного Мовлення співпрацюватимуть із BBC, щоб розробити та впровадити українські елементи в шоу наступного року.
 
Як країна-переможниця “Євробачення-2022” Україна автоматично потрапляє до фіналу майбутнього конкурсу.