Червоний промінь

Третя посівна кампанія в умовах воєнного часу на Запоріжжі

Сільгоспвиробники Запорізької області на підконтрольній Україні території активно ведуть посівну кампанію, незважаючи на бойові дії та обстріли. Як розповіли на suspilne.media, цього року, наприклад, у фермерському господарстві Івана з Новояковлівки (розташоване в кількох кілометрах від лінії фронт сіятимуть переважно соняшник.

На площі в 48 гектарів вже розпочали ущильнювати грунт і видаляти бур’ян:

“Це перша культивація, і десь в кінці квітня — початку травня, залежновід погодних умов, буде ще одна, передпосівна і тоді вже буде сіятись. Наша зона висівається десь 50-55 тисяч на гектар насінин”.

За понад два роки повномасштабного вторгнення Іван втратив сотні гектарів землі, склади та зазнав мільйонних збитків. Нині ж розпочав обробку полів, з яких буквально стирчать залишки російських снарядів.

З 800 гектарів землі обробляти зараз фермер може лише 500. Решта — або замінована, або на лінії зіткнення.

“Збитки вимірюються в десятки мільйонів гривень. Прямі і не прямі. Тому що були і поля не оброблені, і ріпак висипався, і пшениці багато згоріло, і ячменя”, – каже фермер.

Близько 50 га цих полів — під регулярними обстрілами армії рф. Тож чимало часу витрачається на обстеження землі та встановлення, чи безпечні ті самі залишки снарядів.

“Спочатку я їду, дивлюся конкретно поле, потім хлопців посилаю. Бувало таке, що ми приїжджаємо на поле, іде обстріл — ми переїжджаємо на інше поле”, – пояснює Іван.

Нині на господарстві у нього працює 8 людей. І фермер називає своїх співробітників героями:

“Честь їм і хвала. Це без перебільшення. Тому що їхать у тракторі, коли він гудить. Ти не знаєш, в яку хвилину-секунду, в яку частину поля воно прилетить. Накривали і градами, і артилерією накривали”.

Вже за місяць, каже аграрій, одне поле буде готове під посадку соняшника, на інших садитимуть кукурудзу, пшеницю, ячмінь та ріпак.

* * *

Довідка

Станом на 5 квітня 2024 р. на контрольованій Україною території вже засіяно 852,1 тис. га зернових та зернобобових культур. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Загалом засіяно:

пшениці — 118,3 тис. га;

ячменю — 543,2 тис. га;

гороху — 119 тис. га;

вівса — 62,4 тис. га.

Фото з відкритих джерел