Червоний промінь

ООН розділить між запорізькими аграріями 30 тисяч тон насіння

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) надасть 30 тис. тонн насіння пшениці озимої для аграріїв семи регіонів України, постраждалих від війни з Росією. Про це повідомили в організації. За фінансової підтримки уряду Японії організація надасть по дві тонни насіння озимої пшениці для 1,5 тис. аграріїв, які обробляють ділянки сумарною площею не більше 50 га.

Така підтримка спрямована на забезпечення успішного проведення найближчої посівної кампанії агровиробниками із Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської та Харківської областей. За програмою кожен із 1,5 тис. відібраних одержувачів допомоги отримає по дві тонни насіння озимої пшениці у тарі по 50 кг. Перевага надаватиметься фермерам, які мають документальне підтвердження збитків, завданих внаслідок вторгнення РФ в Україну.

Вибрані для участі у програмі сільгоспвиробники повинні самостійно забрати насіння з точок видачі, встановлених ФАО на території кожної з семи областей.

Для отримання допомоги від ФАО необхідно до 4 вересня зареєструватися через Google-форму та підтвердити свою реєстрацію у Державному аграрному реєстрі.

Існує декілька критеріїв, за якими фахівці організації обирають претендентів. Так, претендент має:

  • бути зареєстрованим відповідно до законодавства України;
  • обробляти 20-50 га землі;
  • провадити господарську діяльність не менше року.

Водночас не розглядатимуть заявки від підприємств та аграрїів, які:

  • вирощують та самостійно переробляють с/г культури;
  • перебувають в складі агрохолдингів;
  • вже одержують допомогу або інші гранти від ФАО;
  • отримують аналогічну допомогу за іншими державними або регіональними програмами підтримки.