Сьогодні, 1 жовтня, на бульварі Шевченка міста Запоріжжя відкрили “Алею Героїв”. Її присвятили запоріжцям, які загинули на фронті. Наразі встановили дев’ять призм із зображенням та інформацією про захисників. В подальшому ця робота продовжиться.
На алеї розмістили призму про військового Дмитра Гребенюка. Попри інвалідність, він пішов служити добровольцем у жовтні 2022 року, розповідає його мати Людмила Суркова:
Він сказав: “Хто, якщо не я?” У нього двоє дітей, у нього жінка, мати, родина… “Хто, якщо не я?”
“Він дуже любив свою батьківщину, дуже любив! Він заради дітей, заради родини на все готовий був піти, у гарному розумінні. Активний, волелюбний, патріот… Від мозку до кісток був патріот. Україна, а Запоріжжя для нього – це все. Ми погодилися на це все, щоб він побачив своє знову Запоріжжя”.
Призма пам’яті присвячена й 26-річному Максиму Літвінову. Його мати Оксана Літвінова розповідає, що син пішов служити в березні 2022 року, був солдатом у батальйоні швидкого реагування.
“Максим пішов служити добровольцем. У нього був білий квиток. Коли почалася війна, він не зміг стояти осторонь. Спочатку пішов у тероборону, потім пішов у добровольчий батальйон “Свобода”, а потім уже з Ірпеня і Гостомеля пішов до Нацгвардії”.
Загинув Максим Літвінов під час бойових дій у місті Рубіжне на Луганщині. У нього залишилися мати та сестра:
“Він був життєрадісним, йому подобалося зустрічатися з рідними, щось дізнаватися про нове. Він мав багато друзів завжди, він був дуже веселим, завжди підтримував. До останнього вірив, що все буде гаразд, що скоро повернеться з перемогою”.
Нині на Алеї Героїв встановили 9 призм, присвячені українським воїнам.На наступному тижні цю роботу продовжать, зазначив секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв:
Перші дев’ять — це початок. Через Департамент соціального захисту збираємо згоди від родичів, щоб вони надали і ми тоді по проспекту йдемо, йдемо і йдемо. На сьогоднішній день у нас є згоди від 125 родин.