Червоний промінь

Які зміни очікують нас у жовтні?

 

1 жовтня Україна вперше відзначила у нову дату – День своїх захисників і захисниць, усіх, хто бореться, і хто віддав своє життя заради України та українців.

День захисників та захисниць України – державне свято, яке відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці. Внаслідок реформи церковного календаря в Україні з 2023 року святкування перенесено на 1 жовтня.

А також в цей день святкуємо : День Покрови Пресвятої Богородиці, День людей похилого віку, День ветерана, День козацтва, День музики.

Для водіїв

Українським водіям нагадують, що з 1 жовтня набирає чинності обов’язок, передбачений правилами дорожнього руху: необхідно обов’язково вмикати ближнє світло фар.

У разі недотримання цієї норми водієві загрожує штраф у розмірі від 425 до 510 грн.

Військовий облік для жінок

В Україні з 1 жовтня 2023 року жінки, які мають медичну чи фармацевтичну освіту, мають стати на військовий облік, через що їм можуть обмежити виїзд за кордон.

Проте в МОЗ заявили, що змінювати правила виїзду жінок-медиків за кордон не планується.

Військовий облік для жінок в Україні діяв завжди, але з 1 жовтня 2023 року за неявку в ТЦК для військовозобов’язаних жінок тепер буде діяти такий же штраф, як для чоловіків.

Також штрафи передбачені для керівників підприємств, де є необліковані жінки-медики.

Пенсії

Протягом року відбулося дві індексації пенсій – у березні та у липні.

У квітні було здійснено перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам.

У жовтні підвищення пенсій не заплановано.

Розмір виплат для більшості українців не зміниться, крім кількох категорій.

Так, розмір пенсії зміниться у пенсіонерів, які досягли певного віку.

Йдеться про тих пенсіонерів, яким у жовтні виповниться 70, 75 чи 80 років.

Їм буде нараховано доплати у сумі від 300 до 570 гривень щомісяця.

Штрафи для ФОП

Державна податкова служба заявляє, що з 1 жовтня суттєво зменшать штрафи для фізичних осіб-підприємців за продаж товарів і послуг без використання РРО.

Ця норма не стосується тих зареєстрованих платників податку на додану вартість, які займаються продажем підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів, коштовного та напівкоштовного каміння.

Перехід на зимовий час

Повернення до зимового часу відбудеться у ніч із 29 (субота) на 30 (неділя) жовтня.

О 04:00 стрілки годинника доведеться перемістити на одну годину назад, завдяки чому, можна сказати, ми отримаємо додаткову годину сну.