Червоний промінь

Воєнний стан та мобілізацію продовжать до лютого 2023

На найближчому засіданні Верховна Рада України продовжить дію воєнного стану та мобілізації в Україні. Вчора, 8 листопада, відповідні законопроєкти зареєстрував у парламенті Президент Володимир Зеленський. Деталі навів народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

Тексти документів на сайті поки що відсутні. Але, за словами нардепа, з високою ймовірністю воєнний стан і мобілізацію знову продовжать на 90 днів – тобто, до 19 лютого 2023 року. Минулого разу парламент продовжував воєнний стан та мобілізацію у серпні до 21 листопада.

На час дії воєнного стану обмежується свобода пересування, військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено залишати країну, встановлюється комендантська година. Під час загальної мобілізації призвати на військову службу можуть всіх військовозобов’язаних громадян України віком від 18 до 60 років, якщо вони не мають законних підстав для отримання відстрочки або виключення з військового обліку.

Наразі держава не відчуває потреби в мобілізації усіх військовозобов’язаних чоловіків. Про це повідомив начальник управління штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач. За його словами, зараз мобілізують “найбільш підготовлені категорії громадян, які вже проходили військову службу”. Всі військові частини України укомплектовані необхідними спеціалістами, дефіциту будь-яких спеціальностей немає. Тих, хто раніше не проходив службу, призивають лише до навчальних центрів для первинної підготовки, наголосив Горбач.