Червоний промінь

Ситуація з електрикою може поліпшитися вже днями

Електропостачання в Україні можна буде відновити вже за кілька днів. Існує одна умова: не повинно бути нових обстрілів енергетичної інфраструктури з боку РФ. Обнадійливий прогноз для громадян дав голова “Укренерго” Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону, передає “Слово і діло”.

Кудрицький припустив, що завдяки цьому графіки відключень можуть стати більш комфортними, а можливості енергоспоживання – розширитися. Для цього має пройти лише кілька днів без нових атак російських окупантів на українську енергетику. “За відсутності обстрілів (а це важлива умова!) ми зможемо покращити енергопостачання у Центральному та Північному регіонах”, – сказав він.

Однак існує й негативний сценарій. Якщо обстріли триватимуть, очільник “Укренерго” не виключає так званий блекаут (повне вимкнення) енергосистеми. “Як місцева влада, так і енергетики просто зобов’язані готуватися до будь-якого сценарію, включаючи найпесимістичніший – це блекаут. Наскільки ймовірним є цей сценарій, залежить від інтенсивності ракетних обстрілів, які досить важко спрогнозувати. Але ми, енергетики, робитимемо все, щоб не допустити таких сценаріїв”, – запевнив Кудрицький.