Червоний промінь

В ГУР впевнені, що активні бойові дії завершаться в кінці року

Начальник ГУР МО України, генерал-майор Кирило Буданов в ефірі одного з найбільших мовників Великої Британії ITV news заявив, що починаючи з серпня, відбудуться певні події, які продемонструють всьому світові, що в війні РФ проти Україні настане переломний момент. Про це повідомляється на офіційній сторінці ГУР у соцмережі Facebook. Зокрема, за його словами, саме тоді українці повинні побачити “видимі результати” контрнаступу в окупованій Херсонській області.

Він підтвердив, що частина успіху української армії у російсько-українській війні зараз залежить від міжнародної підтримки та відзначив нещодавню пропозицію Великої Британії про навчання 10 000 українських військовослужбовців. “Підтримка Великої Британії є дуже значною. Це чудовий приклад співпраці та допомоги”, – зазначив керівник розвідки. Британський прем’єр Борис Джонсон в свою чергу сказав, що Україна перейде в контрнаступ тільки через кілька місяців, але пообіцяв військову підтримку Лондона.

Говорячи про сценарії завершення війни, які розглядає Україна, він підкреслив, що держава повернеться до кордонів 1991 року, при цьому “не розглядаються жодні інші сценарії”. Також він висловив впевненість, що до кінця року активні бойові дії знизиться практично до нуля. “Ми відновимо контроль над своїми територіями вже в осяжному майбутньому. Ця війна – трагедія, до якої Путін привів Росію та Україну, і вона закінчиться катастрофою для РФ. Нічого іншого”, – підсумував Буданов.