Червоний промінь

Голова МАГАТЕ наполягає на візиті на ЗАЕС

В Міжнародному агентстві з атомної енергії дуже переймаються складними умовами, в яких доводиться працювати персоналу Запорізької АЕС. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі впевнений, що туди треба якнайшвидше вирушити. Голову установи цитує міське видання “ЗаБор”.

Про це Ґроссі заявив у п’ятницю, 24 липня, звернення поширили на офіційній сторінці організації. Гендиректор МАГАТЕ підкреслив, що візит на Запорізьку АЕС критично необхідний, адже ситуація на об’єкті, який знаходиться під контролем російських збройних сил, “очевидно нестерпна”. “Ми знаємо про останні повідомлення в ЗМІ та інших джерелах, що вказують на погіршення ситуації для українського персоналу на найбільшій атомній електростанції країни. Нам повідомляється, що український персонал працює на об’єкті в надзвичайно напружених умовах, поки об’єкт перебуває під контролем російських збройних сил”, – сказав Ґроссі.

Також він додав, що останні повідомлення “дуже турбують і ще більше посилюють його стурбованість добробутом персоналу там”.

Нагадаємо, раніше в “Енергоатомі” висловилися проти візиту гендиректора МАГАТЕ на ЗАЕС, пояснивши це тим, що станція наразі під окупацією, і візитом Ґроссі туди росіяни можуть скористатися для спроби легітимізації свого контролю над нею.