Червоний промінь

З 1 вересня поновлено масову приватизацію держпідприємств

В Україні поновлюється “мала” приватизація держпідприємств. За словами міністра економіки Юлії Свириденко, перші аукціони відбудуться з продажу спиртзаводів, при цьому список об’єктів на приватизацію розширюватиметься, передає “Громадське радіо”.

За її словами, зараз мова йде про 150 опрацьованих об’єктів. У планах міністерства – виставляти їх на приватизацію упродовж наступних чотирьох місяців. “Звісно, цей список буде доповнюватися тими підприємствами, які наразі перебувають в нашому управлінні, але мають бути передані до Фонду державного майна. Перші аукціони оголошені по спиртзаводах”, – сказала міністерка в ефірі телемарафону.

Раніше про поновлення масової приватизації з 1 вересня казав прем’єр Денис Шмигаль. Були прийняті певні зміни до законодавства, які дозволять розблокувати або відновити приватизацію. Законом про приватизацію передбачено, що вона існує мала (до 250 мільйонів гривень) та велика. Також є так звані “стратегічні підприємства” – ті, які заборонені до приватизації. Під час війни вона була призупинена.

З 1 вересня поновлюється приватизація лише відносно невеликих активів. Усі інші форми під час воєнного часу проводитися не будуть.