Червоний промінь

Український агробізнес закупив альтернативні зерносховища

Для зберігання сільгоспкультур у поточному сезоні Україні будуть потрібні одноразові і мобільні зерносховища загальною ємністю до 20 млн тонн. Завдяки державно-приватному партнерству вже вдалося законтрактувати необхідне обладнання, але це виснажило запаси альтернативних зерносховищ на світовому ринку. Про це під час телемарафону розповів міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський.
 
Україна, можливо, забрала всі одноразові системи для зберігання врожаю, які зараз доступні на світовому ринку, вони переважно йдуть в Україну. Тому український ринок і держава підстрахувалися. Є сподівання, що особливих проблем із зберіганням урожаю не буде, заявив Сольський. Повідомляється, що більшу частину таких сховищ український агробізнес купив у приватному порядку.
 
“Судячи з нашого моніторингу ринку і спілкування з його учасниками, 15–19 млн тонн одноразового зберігання законтрактував бізнес, а також за допомогою міжнародних коштів і через організацію ФАО ООН було закуплено і проведено тендер цього місяця з ініціативи МінАП на приблизно 6 млн тонн одноразового зберігання”, – наголосив міністр.