Червоний промінь

Відтепер в Україні можна орендувати морський простір

Уряд підтримав постанову про оренду водних ділянок. Нею створено механізм укладення через електронні торги договорів на користування морським простором України. Про це повідомили на офіційному сайті Кабінету Міністрів. Відповідна ініціатива надійшла від Мінагрополітики. Так у міністерстві планують стимулювати виробництво морепродуктів.

Однак до “морських” орендарів висуватимуть суворі умови. В пресрелізі КМУ уточнюється, що користуватися водним простором зможуть тільки ті підприємці, які хочуть розвивати морську аквакультуру, тобто розводити, утримувати та вирощувати морепродукти. Такий крок сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу в цій сфері, сподіваються в Кабміні. “До учасників таких електронних торгів висуватиметься принципова вимога: підтримання водного простору, який вони орендуватимуть, в оптимальному екологічному, санітарному та водогосподарському стані”, – зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня. Він заявив, що проєкт носить експериментальний характер, адже таку постанову прийнято вперше.

В Уряді додають, що основною ціллю цієї ініціативи є розвиток виробництва високоякісних морепродуктів широкого спектру. Рішення має особливе значення не тільки для галузі рибного господарства, а й для економіки держави в цілому.