Червоний промінь

Росія зриває зернову угоду: біля Босфору – черга зі 165 суден

Кремль хоче зробити мільйони людей заручниками його голодних ігор. У результаті дій Російської Федерації зривається зернова угода. Понад 165 суден нині застрягли в черзі біля протоки Босфор. Вони не можуть потрапити до українських портів і завантажитися агропродукцією. Їхня кількість щодня збільшується, повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Міністерстві закордонних справ.

Подібні дії Росії підривають глобальну продовольчу безпеку, зокрема в регіоні Глобального Півдня. Затримки з перевірками вже не дозволили нашій державі експортувати додаткові 3 млн тонн зерна. 10 млн людей в світі не отримали вчасно їжу через політичні амбіції РФ, навели статистику в відомстві. “Україна закликає міжнародне співтовариство, зокрема країни Африки та Азії, які покладаються на наш експорт зернових, вимагати від Росії негайно припинити ці штучні затримки в перевірках суден зернового коридору”, – заявили в МЗС. 

І це не єдина проблема, яку спровокували росіяни. Так, у ряді терміналів морських портів України виникли складнощі з перевалкою зерна через запізнення суден та заповнення ємностей елеваторів.

Україна вже звернулася до Секретаріату Спільного координаційного центру з проханням терміново врегулювати питання затримок з боку Росії шляхом збільшення кількості інспекторів в протоці Босфор. Вивезення зерна затримується до Єгипту, Алжиру, Тунісу, Марокко, Лівану, Іраку, Китаю та Індонезії.