Червоний промінь

Професійні та життєві перемоги Лариси ГОЛОВАНЬ

Немає на світі кращого покликання, аніж віддано служити людям. Корінна жителька Лукашевого, керуюча справами виконкому Широківської сільської ради Лариса Семенівна Головань дуже добре знає про це. Її досвід в органах місцевого самоврядування району складає 18 років,  чотири скликання поспіль очолювала Лукашівську сільраду, тому має в своїй роботі найцінніше – повну повагу та довіру людей. А нещодавно перемогла на ІІ Всеукраїнському Форумі керуючих справам «Ефективна система управління громадою» в номінації «Кращий керуючий справами виконкому сільради». Рідна земля щодня мотивує працювати для своєї території дедалі краще.

Перегорнемо сторінки її біографії… З відзнакою закінчила сільську школу, в свій час встигла попрацювати там вчителем початкових класів. Має три вищих освіти: юридичну, педагогічну та землевпорядну. Нині її робота полягає в контролі напрацювань Широківської громади. Звіти голови сільської ради, зустрічі керівництва ОТГ з підприємцями, прямі лінії голови, формування бюджету, молитовні сніданки, де кожен може поділитися сокровенним – за всім треба стежити, консультувати людей, знати всі тонкощі. Зараз в пріоритеті проєкти щодо відкритості та прозорості місцевої влади, такі як «Прозорий бюджет» та «Відкрите місто». Регулярно проводиться конкурс «Сніданок з головою». В громаді щомісячно  6500 тиражем видається газета, яку отримують в кожному дворі всіх 35-ти населених пунктів. Подаються заявки на розіграш будь-яких грантів, на всі проєкти, які потрібні території.

«Щодо кожної ініціативи хочеться чути зворотний зв’язок від простих людей, заради яких все це і робиться. Тому в моїй роботі вкрай важлива людська психологія: почути, правильно зрозуміти людину, а якщо треба, увійти в її становище», – розповідає Лариса Семенівна.

Перебуваючи на посаді Лукашівського сільського голови, разом із керівниками місцевих сільгосппідприємств Лариса Семенівна сприяла реформам в галузі сільського господарства, аби працівники та пенсіонери мали право отримувати земельні, майнові паї. За плідну роботу відзначена грамотами ЗРДА, ЗРР, Запорізької ОДА та обласної ради.

Впродовж плідної діяльності в органах місцевого самоврядування командою було зроблено багато: тоді вирішували проблеми з водопостачанням, питання вуличного освітлення, реконструкції меморіального комплексу загиблим в роки Другої світової війни односельцям, встановленням дитячих ігрових майданчиків.  Хоча бюджет і був малим, проте завдяки хорошим стосункам з керівниками ТОВ «Александр-Агро» Зозулем В.А. та Щербанем О.О., директором ПП «Елтіз» Арфаницьким С.В. вдалося зробили вуличне освітлення та ремонтувати дороги, комплектувати школу та дитячий садочок сучасною технікою. Земляки й досі виходять на суботники, утримують майданчики в доброму стані, все лагодять і фарбують. В рамках газифікації в садочку встановили міні-котельню, а школу, амбулаторію та БК забезпечили електроопаленням. Були першими в районі, хто почав відзначати свято святого Миколая та День села. Чи не все передмістя приїздило на святкування Лукашівського ярмарку.

Секрет свого успіху вона бачить в закладених родинних цінностях. В сім’ї була третьою, очікуваною дитиною. Мати трудилася дояркою, все життя – на фермі, була депутатом сільської ради, мала дуже багато нагород. Батько працював бригадиром будівельної бригади.

Нині Лариса Семенівна має двох чудових доньок: Катерину та Ірину. Вони живуть в Запоріжжі. Також є малий онук Георгій – успішний другокласник, вірний помічник вчителя міської школи. Незважаючи на всі труднощі, які довелося пережити, всі діти роду завжди росли в любові. «Напевне, це і допомагає мені натхненно працювати далі. Виконуючи будь-які обов’язки в ОМС, я бачу себе більше не як особистість, а як учасника однієї великої команди, що щиро бажає досягти найвищих успіхів. Люблю та поважаю всіх, бо всі люди варті  уваги та розуміння. Ми стараємося для кожного сільського мешканця  громади, це місія, якою живемо. Впевнена, що далі тільки більше», – зізнається вона.

Тож щиро вітаємо Ларису Семенівну з перемогою. Бажаємо якомога довше служити людям громади, не знати жодних труднощів в роботі та завжди йти за покликом серця!

Віталій АНДРІЄЦЬ.