Червоний промінь

Запорізька область більше не “червона”. Шмигаль хоче продовжити карантин

Запорізька область більше не знаходиться в переліку областей із «червоним» рівнем карантину. Про це повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов. За результатами позачергового засідання держкомісії по ТБ і НС вирішено скасувати обмеження «червоної» зони з 00:00 7 травня.

Також карантин послаблять на території Полтавської області. Тепер в Запорізькій області будуть діяти обмеження «жовтого рівня» карантину.

Таким чином, в Запорізькій області відкриються заклади громадського харчування, спортзалу, будуть скасовані довідки в громадському транспорті. Також почнуть працювати непродовольчі магазини та ринки. Також з 11 травня в школах відновлюється навчальний процес.

Натомість прем’єр Денис Шмигаль заявив, що загальнонаціональний карантин, вірогідніше за все, буде продовжено до серпня.

“Ми, очевидно, будемо продовжувати його до серпня. Якщо нам вдасться до Дня незалежності провакцинувати більшість людей, звичайно, ми будемо шукати варіанти його пом’якшення”, – заявив Шмигаль.

За його словами, адаптивна модель карантину дає можливості: якщо показники захворюваності на COVID-19 починають зростати, то обмеження запроваджуються автоматично, якщо ж ні – то країна живе в “зеленій” зоні”. Коли уряд побачить, що епідемію вдалося побороти, то карантин буде скасовано.

“Тому будуть чи не будуть нові локдауни, залежить від дисципліни, вакцинації та від того, як буде розвиватися ця пандемія взагалі у світі, будуть або не будуть з’являтися нові штами. Це основні показники, я думаю, що інших показників, які вплинуть на адаптивну модель карантину, немає”, – уточнив прем’єр.