Червоний промінь

У Запоріжжі зафіксовано смерть від ботулізму

Протягом останнього тижня в Запоріжжі зафіксовано два випадки захворювання на ботулізм, один з яких зі смертельним наслідком.
Про це повідомили в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
В першому випадку людина захворіла ботулізмом після того, як поїла непатраного в’яленого ляща, придбаного в одній торгівельних мереж Запоріжжя. Епідеміологічне розслідування по смертельному випадку ще триває.
В обласному ЦКПХ нанагдують, що ботулізм – це хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму та характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи.
 
Що варто знати

Ботулізм є дуже рідкісним, але небезпечним для життя захворюванням, яке уражає нервову систему (нерви, головний і спинний мозок) і викликають параліч (м’язова слабкість).

Більшість людей повністю одужує після лікування при вчасному зверненні за медичною допомогою, але параліч може поширитися на м’язи, які контролюють дихання, що може призвести до летального результату приблизно в 5-10% випадків.

Симптоми ботулізму можуть спостерігатись від кількох годин до кількох днів після впливу бактерій, які є збудниками ботулізму, або їх токсинів.

Спочатку відмічаються такі клінічні прояви, як нудота, блювота, шлункові спазми, діарея або закреп, в подальшому виникає параліч, який поширюється по тілу від голови до ніг.

Симптоми ураження нервової системи при ботулізмі можуть включати:

– опущені повіки;

– нечіткість або подвійний зір;

– слабкість м’язів обличчя;

– труднощі з ковтанням;

– невиразна мова;

– труднощі з диханням.

У дітей раннього віку можуть відмічатись слабкий плач, зниження апетиту, а також гострий біль у області голови, шиї та кінцівок.

 

Коли варто звернутись на огляд до лікаря 

Ботулізм є дуже серйозним захворюванням, яке вимагає негайної медичної допомоги.

Якщо це сталось ввечері, то зверніться за телефоном до найближчого відділення цілодобового медичного закладу.

Існує 3 основних види ботулізму:

– харчовий ботулізм – коли хтось їсть їжу, що містить токсини, тому що вона не була належним чином консервована, консервована або приготована;

– рановий ботулізм – коли рана заражається бактеріями, як правило, в результаті введення заборонених наркотиків, таких як героїн, забруднений бактеріями, в м’язи, а не в вену;

– дитячий ботулізм – коли дитина ковтає стійку форму бактерії, яка називається спорою, в забруднений грунт або їжу, наприклад, мед (ці спори нешкідливі для дітей старшого віку та дорослих, оскільки організм виробляє захист від них приблизно з 1 року).

Всі ці види ботулізму дуже рідкісні в Україні, але випадкові випадки трапляються.

  

Лікування ботулізму

При появі перших симптомів захворювання необхідно негайно звернутись до лікаря.

Спосіб лікування залежить від типу ботулізму, але зазвичай спрямоване на:

– нейтралізацію токсинів за допомогою ін’єкцій спеціальних антитоксинів або антитіл;

– підтримку функцій організму, таких як дихання, до одужання.

Лікування не зменшить проявів ураження нервової системи, зумовлені токсином, але зупинить його прогресування.