Червоний промінь

В Україні зафіксували кір у 11 областях. Де можна вакцинуватися

В одинадцяти областях України станом на серпень 2023 року зафіксували випадки кору: загалом захворіли 43 людини, серед них – 21 дитина

Про це повідомила пресслужба МОЗ.

У міністерстві зазначили, що цьогорічні показники захворюваності на кір уже у чотири перевищили тогорічні: у 2022 році зафіксували лише 11 випадків. 

“Останній випадок зареєстрований днями в столиці. 13-річна нещеплена дитина зараз перебуває в лікарні під наглядом спеціалістів. 34 учні однієї з київських гімназій, які контактували з дитиною, – здорові, симптомів захворювання не мають. За їхнім станом ведеться нагляд. Весь клас переведений на онлайн-навчання до кінця вересня”, – розповіли у МОН. 

Там нагадали, що востаннє спалах кору в Україні фіксували у 2017-2019 роках: тоді померла 41 людина, з яких 25 дітей. 

Наразі через низький рівень щеплення Україна знову перебуває під загрозою, адже спалахи цього захворювання циклічні та повторюються приблизно раз на п’ять років. Найбільш вразливими до кору є нещеплені діти, проте вірус швидко поширюється і серед дорослих. 

“Специфічного лікування кору немає, єдиним можливим способом захиститися є вакцинація. Для захисту від кору потрібні дві дози щеплення. В Україні їх роблять у рік та 6 років. Вакцина надається державою безоплатно. Якщо дитина не отримала першу чи другу дози вакцини за графіком, треба якнайшвидше їх зробити”, – йдеться у повідомленні. 

За інформацією МОЗ, для повного захисту дітям потрібні дві дози вакцини від кору, краснухи та паротиту (КПК) в 1 рік (перше щеплення) та в 6 років (друге щеплення). 

Якщо дитина з якоїсь причини пропустила перше чи друге щеплення, їх потрібно наздогнати якнайшвидше. Якщо вона старша 7 років та не має жодної дози вакцини, їй потрібно зробити два щеплення з мінімальним інтервалом в 1 місяць. Щеплення безкоштовні для всіх дітей до 17 років включно.

Вакцинуватися можна:

  1. У свого сімейного лікаря.
  2. У будь-якому пункті щеплення, які розташовані в центрах первинної медичної допомоги та амбулаторіях. У деяких регіональних центрах та великих містах можна також щепитися у дитячих точках ЮНІСЕФ «Спільно». 
  3. Організовані дитячі колективи, віддалені громади, в яких немає пунктів щеплень, а також батьки маломобільних дітей можуть викликати мобільну бригаду для вакцинації дітей від кору, краснухи та паротиту до себе.

Дізнатися адресу найближчого пункту щеплення можна за телефоном контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Якщо ви хочете викликати мобільну бригаду додому, до закладу освіти або до віддаленої громади, зателефонуйте до контакт-центру МОЗ, там ви можете дізнатися контакти регіонального координатора з вакцинації, зв’язатися з ним та залишити заявку на приїзд бригади з вакцинації. Більше про це ви можете прочитати за посиланням – https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid02t19xycLEapwQk6iEcE5kTcXHJtosn9cETab88XTjzSMZBVR2DoHUdDSAXL9GRjiol 

 

Захистіть дітей від серйозної хвороби. Вакцина є!