Червоний промінь

Представлено нову класифікацію лікарень в Україні

В Україні розпочинається інфраструктурний етап медичної реформи з розподілом лікарень на шпитальні кластери. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Головний лікар України Віктор Ляшко розповів, що лікарні у кожній області, об’єднані в один госпітальний округ, будуть додатково поділені на госпітальні кластери.

Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроект № 6306, який дозволяє запустити інфраструктурну частину реформи охорони здоров’я.

Згідно з новим підходом, лікарняна мережа в області, об’єднана в один госпітальний округ, буде додатково поділена на госпітальні кластери з урахуванням:

  • меж адміністративно-територіальних одиниць;
  • географічних особливостей регіону та стану автомобільних доріг;
  • поточних та прогнозованих демографічних характеристик чисельності населення, структури захворюваності та смертності;
  • оптимальних клінічних маршрутів пацієнтів для своєчасного доступу до медичної та реабілітаційної допомоги, що ґрунтується на принципах доказової медицини;
  • навантаження на медичних працівників та спеціалістів з реабілітації.

Крім того, згідно з видами медичної допомоги, яка надається у лікарнях госпітального кластера, вони будуть поділені на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

“Формування мережі лікарень у госпітальному окрузі за кластерним принципом чітко визначить, у яких лікарнях яке обладнання та в якій кількості має бути. І саме на ці лікарні та на це обладнання буде сфокусовано пріоритет щодо відновлення України”, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, у загальних лікарнях, які розміщуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення. У більш складних випадках пацієнта доставлятимуть до кластерних та надкластерних лікарень з високоспеціалізованими послугами.