Червоний промінь

Підтримайте своє ментальне здоров’я

Сьогодні, 10 жовтня , Всесвітній день ментального здоров’я. Тож ловіть кілька порад психологів, як підтримати його у ці важкі часи :
✅Не припиняйте контролювати своє життя. Ухвалюйте бодай маленькі рішення, плануйте свої дні і намагайтеся дотримуватися цього плану. Так ви будете більш зосереджені.
✅Час від часу робіть собі так званий новинний детокс. Не дивіться новини, не скрольте стрічки, проігноруйте принаймні на декілька годин соцмережі і повідомлення в них. Так, так, ми чудово розуміємо, наскільки це важко, але хоча б раз на тиждень на пару годин спробуйте!
✅Допомагайте іншим. Стороннім, малознайомим або близьким. Сконцентруйтеся на цій допомозі, але в жодному разі не нав’язуйте її.
✅Спілкуйтеся. У кризові часи підтримка інших чи просто чашечка кави з кимось знайомим підіймає бойовий дух і дає можливість подивитися на проблему з боку. Намагайтеся жити далі!
✅Займайтесь спортом, дихальними вправами, медитацією, зменшуйте напругу у своєму тілі.
✅Не стримуйте емоцій. Будьте сумними, дозволяйте собі плакати і не консервуйте свої відчуття всередині.
✅Не забувайте – коли відчуваєте, що самостійно не можете впоратися, звертайтеся по кваліфіковану допомогу. Зараз є безліч ресурсів, де надають безкоштовну психологічну допомогу!
Також важливо:
• дбати про режим сну;
• уникати стресових ситуацій та навчитись адекватно на них реагувати;
• збалансувати харчування і додати фізичної активності – іноді достатньо активізувати організм та налагодити гормональний фон, щоб виправити ситуацію.