Червоний промінь

Нещепленим заборонять працювати: в яких галузях

Міністерство охорони здоров’я України схвалило наказ № 2153 від 04.10.2021. В ньому міститься перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Повідомлення про це оприлюднено на офіційному сайті відомства.

Згідно з наказом, на період дії коронавірусного карантину обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. 

При цьому зазначається, що працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Співробітники цих установ можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації.

«Освітяни та працівники органів влади кожен день взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу. Майже всі, хто потрапляє в лікарню з COVID-19 — невакциновані. Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти та державних установах», – пояснив міністр охорони здоров’я В. Ляшко. 

Наказ набирає чинність через один місяць з дня його публікації, тобто, з 4 листопада.