Червоний промінь

МОЗ оголосило про початок нової хвилі коронавірусу

В Україні почалася нова хвиля захворювання на коронавірус. Про це повідомив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю одному з українських ЗМІ. За його словами, Міністерство охорони здоров’я спостерігає початок зростання захворюваності – і це початок осінньої хвилі, яка є базовою.

МОЗ реєструє все більші показники по кількості хворих. Кузін зазначив, що наприклад, за минулий тиждень це було 9,1 тис., зараз це 11,5 тис., у яких був діагностований COVID-19 і які захворіли. “Це очікувано, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні-квітні, а може і на початку травня”, – спрогнозував Кузін.

Він наголосив, що зараз все більше лабораторій включаються в процес діагностики, тому фіксується зростання по кількості тестувань від тижня до тижня майже на 10-15%. “Зараз державні лабораторії стовідсотково працюють на виявлення COVID-19, також працюють і приватні. І ми бачимо, що по рівню тестування система вже наближається до своїх звичайних темпів”, – сказав Кузін.

Фахівець наголосив, що для МОЗ ключовим є показник госпіталізацій. Якщо раніше в міністерстві фіксували в середньому менше тисячі госпіталізацій за тиждень, то за останні декілька тижнів ця цифра зростає. За позаминулий тиждень це 2,6 тис., зараз – близько 3,1 тис. пацієнтів впродовж тижня, розповів Кузін. При цьому він зазначив, що така кількість не є настільки критичною, щоб система охорони здоров’я не впоралася. “У нас є приблизні розрахункові дані по тому, яким чином буде рухатися хвиля, якихось особливостей чи негативних прогнозів ми поки що не бачимо”, – зазначив він.