Червоний промінь

14 червня – Всесвітній день донора крові: в ЗОВА закликають доєднатися до доброї справи

У вівторок, 14 червня, відзначатиметься Всесвітній день донора крові. В сьогоднішніх умовах вона вкрай потрібна насамперед для поранених бійців ЗСУ, а також для цивільних, що отримали поранення від обстрілів. Про важливий день календаря нагадали в Департаменті  культури та інформаційної політики Запорізької ОВА.

“На сьогодні кров потрібна нашим бійцям, породіллям під час тяжких пологів, дітям, які проходять хіміотерапію. Нам потрібні всі резус-негативні групи крові, тому ми запрошуємо всіх небайдужих запоріжців здати кров. Насправді, донором стати легко, а сама процедура не займе багато часу. Окрім цього, для себе ви можете отримати результати дослідження аналізу”, – розповіла заступниця директора КНП “Запорізький обласний центр служби крові” Юлія Безручко.

Донором може стати кожен українець віком від 18 років, у якого немає протипоказань до процедури здачі крові. При цьому, вага тіла має бути не менше 50 кілограмів, інакше забір може негативно вплинути на стан здоров’я людини. Перед здачею крові також не можна вживати смажену, молочну їжу та напої, які містять алкоголь.

Медики зазначають, що кров має термін придатності, тобто її запас необхідно регулярно поповнювати. Потреба в донорах – постійна. Тож якщо у вас немає проблем зі станом здоров’я та протипоказань, ви можете зробити дуже добру справу та врятувати чиєсь життя.