Червоний промінь

Президент запровадив День воєнної розвідки України 7 вересня

Сьогодні в Україні вперше офіційно відзначається День воєнної розвідки. Президент Володимир Зеленський наказав відзначати профільне свято українських розвідників 7 вересня. Документ № 629/2022 опубліковано на сайті глави держави, він набрав чинності з дня опублікування. До цього свято було не загальнонаціональним, а виключно відомчим, в органах військового управління, з’єднаннях та військових частинах розвідки Міноборони та ЗСУ.

Зеленський вирішив встановити День військової розвідки всеукраїнським святом, адже розвідники зробили значний внесок у справу забезпечення захисту національних інтересів від зовнішніх загроз, зміцнення обороноздатності держави. Це було зроблено з метою підтримання високого авторитету воєнної розвідки, вшанування звитяг воєнних розвідників, йдеться в тексті Указу.

7 вересня 1992 року була започаткована воєнна розвідка України. Відповідно до Указу Президента “Про Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України” у складі оборонного відомства був створений розвідувальний орган стратегічного рівня.