Червоний промінь

Зеленський оголосив про початок програми “Нова українська залізниця”

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт нового напрямку “Великого будівництва” – “Нова українська залізниця”. Про це він сказав під час виступу на форумі “Велике будівництво: нова залізниця”.

За його словами, програма необхідна, адже “стан, до якого була доведена наша УЗ, за ці роки, можна коротко, але влучно описати так – доісторичний локомотив, який зношеними шляхами ледве-ледве тягне потяг із скрипучими вагонами до брудних станцій і до некомфортних вокзалів”. Він нагадав, що влітку залучили у цей процес РНБО, і вже є перші результати – держава сьогодні повертає УЗ під свій контроль з рук тих, хто “вважав своєю особистою, своєю приватною компанією перевезень”.

Президент анонсував “наймасштібнеіше за роки незалежності” будівництво і модернізацію рухомого складу і залізничних шляхів.

“Це програма з оновлення вантажних вагонів до 2028 року. Десятки тисяч нових вагонів, тисячі нових робочих місць, формування абсолютно нового ринку загальним обсягом 100 млрд грн”, – резюмував він. Також він розповів про проєкт City Express, який запускають – за його словами, зараз йде закупівля сучасних електропотягів. Перші потяги мають вийти на маршрути у Києві, Харкові, Дніпрі у наступному році, анонсував президент.