Червоний промінь

Запорізькій області – 83: цікаві факти і статистика

10 січня Запорізька область відзначила свій черговий день народження – з моменту її офіційного заснування виповнилося 83 роки.  Козацьке серце України офіційно було утворена 1939 року, нагадали в відділі комунікацій Запорізької обласної ради.

Територія області – 27,18 тис. км². Це – 4,5 % території України. Протяжність з півночі на південь становить 208 км, а зі сходу на захід — 235 км.

За офіційними даними, в Запорізькій області проживає 1 млн 709 тис осіб (за чисельністю Запорізька область – на 9-му місці в Україні). 745 тис осіб мешкає у м. Запоріжжя.

Після реформи децентралізації Запорізька область складається з 67 громад (14 міських, 16 селищних та 36 сільських) і 5 районів (Бердянський, Василівський, Запорізький, Мелітопольський та Пологівський).

Основу економіки Запорізької області складає потужний індустріальний комплекс. У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають чорна металургія, електроенергетика, машинобудування та металообробка, кольорова металургія. У регіоні виробляється четверта частина усієї електроенергії країни, основним виробником якої є Запорізька АЕС. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 56 %. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 357 промислових підприємств, функціонує 875 малих промислових підприємств.

Герб і прапор Запорізької області затверджені сесією обласної ради 17 жовтня 2003 року. Герб області є зображенням козака з рушницею й шаблею на щиті малинового кольору. Щит має канву жовтого (золотого, бронзового) кольору. Прапор області являє собою прямокутне полотнище малинового кольору з отороченням жовтого (золотистого) кольору. У центрі Прапора Герб Запорізької області.

“Майбутнє Запорізької області – у збалансованості ефективної діяльності запоріжців і використанні природніх ресурсів. Трансформація промислових виробництв на сучасні технологічні компанії, використання інновацій в агросекторі, підвищення ролі місцевого самоврядування, розвиток промислового і зеленого туризму – такі завдання ми ставимо перед собою на найближчу перспективу”, – зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук, говорячи про 83-річчя Запорізької області.