Червоний промінь

Президент доручив скасувати обмеження на пересування військовозобов’язаних

Президент Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу Збройних Сил України Валерію Залужному скасувати порядок отримання військовозобов’язаними дозволів на переміщення між областями України. ЗМІ дізналися про це від джерел в Офісі президента, передає “Українська правда”.

Вони повідомили, що на засіданні з військовими Зеленський заслухав доповідь Залужного щодо дозволів для військовозобов’язаних покидати межі місць проживання. Президент звернув увагу на те, що суб’єктом формування державної політики в цьому питанні є Міністерство оборони, а обмежувати конституційні права громадян під час воєнного стану може Уряд своїми актами. Тож верховний головнокомандувач доручив скасувати прийнятий Генштабом ЗСУ порядок з метою його доопрацювання зі збереженням обороноздатності країни.


Рішення про обмеження пересування військовозобов’язаних викликало великий резонанс та невдоволення в суспільстві. Генштаб ЗСУ 5 липня роз’яснив, що розробив Порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання чи перебування громадянам України, які перебувають на військовому обліку, під час воєнного стану, адже таких дозволів вимагає закон. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сказав, що призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, у воєнний час мають брати дозволи у територіальних центрах комплектування. Президент Володимир Зеленський заявив, що такі рішення в майбутньому не мають прийматися без його відома.