Червоний промінь

Перетин державного кордону під час війни: обмеження та виключення

МВС: Обмеження щодо виїзду за кордон посадовцям та держслужбовцям

Виїзд за кордон народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, державних службовців, заброньованих працівників та інших категорій осіб, може здійснюватись виключно у службове відрядження.

Передбачено низку винятків із правил та дозволено виїзд:

• батькам-одинакам для відвідування дітей за кордоном;

• для лікування за кордоном;

• на підставі окремого рішення Голови ДПСУ, у разі смерті членів сімей за кордоном.

Також змінами врегульовано порядок виїзду військовослужбовців, який здійснюється на підставі рішення Міністра оборони або іншого керівника щодо виконання завдань у сфері безпеки і оборони.

Українці мають право перетинати державний кордон, прямуючи на лікування за межі України

«Забезпечення належної медичної допомоги українцям під час війни залишається у фокусі уваги Міністерства охорони здоров’я. Уряд врегулював забезпечення механізму направлення на лікування за кордон наших співвітчизників. Направлення за кордон на лікування в період воєнного стану потрібно для того, щоб розвантажити нашу медичну систему й спрямовувати пацієнтів, які потребують довготривалого та дороговартісного лікування, за кордон, а також для отримання тих послуг, які ми не можемо забезпечити через воєнний стан у країні. Ми вдячні нашим партнерам із Європейського Союзу, зокрема директоратам DG SANTE і DG ECHO, які допомагають і фінансують програми медичної евакуації. Пошук закордонних медичних закладів для лікування громадян України здійснюється через платформу Early Warning and Response System (EWRS). Так, цього тижня вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 21 пацієнта. Українців прийняли в медзакладах Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Угорщини. Ця робота триватиме й надалі», — підкреслив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.