Червоний промінь

На ЗАЕС завезли найнеобхідніше обладнання, станція знову працює

У п’ятницю, 16 вересня, НАЕК “Енергоатом” забезпечила Запорізьку АЕС в Енергодарі найнеобхіднішими запчастинами, матеріалами та дизельним пальним. Енергогенеруюча компанія повідомила про це в своєму Telegram-каналі. Вказується, що колона з 25-ти вантажівок державного підприємства пройшла ворожі блокпости, діставшись Енергодару.

Компанія забезпечила доставку першочергово необхідних запчастин для ремонту пошкоджених ліній електропередачі та енергоблоків станції, яку продовжують тероризувати російські окупанти. Крім того, було поновлено незнижувальний запас хімічних реагентів, необхідних для роботи ЗАЕС. Найголовніше, що “Енергоатом” завіз на підприємство – додаткові запаси пального для забезпечення роботи дизель-генераторів у разі знеструмлення станції. “Наші водії, попри небезпеку та труднощі, доправили вантаж, зокрема, і з Хмельницької АЕС. Уклінно дякуємо мужнім працівникам транспортних цехів атомних станцій, котрі гідно впорались із завданням доставки цього вкрай необхідного вантажу!”, – повідомили атомники.

Після цього інженери відремонтували одну з чотирьох основних зовнішніх ліній електропередач. Запорізька АЕС знову почала отримувати електроенергію безпосередньо з національної мережі України, додали пізніше в Міжнародній агенції з атомної енергетики (МАГАТЕ). Лінія 750 кВ була відновлена того ж дня, коли “Енергоатом” надав запчастини для ремонту ЛЕП, а також додаткові запаси палива для аварійних дизельних генераторів, що використовуються як джерело живлення.

Всі шість реакторів ЗАЕС, як і раніше, перебувають у стані холодної зупинки, але їм необхідне живлення для гарантування основних функцій безпеки. Голова МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі ініціював консультації, аби негайно створити зону ядерної безпеки навколо Запорізької АЕС.

Станція знаходилася в непрацюючому стані та була відключена від енергомережі впродовж тижня, починаючи з 11 вересня.