Червоний промінь

Мобілізованих стане більше: в Україні оновили список хвороб для оцінки придатності

В Україні може збільшитись кількість мобілізованих. Міноборони затвердило новий перелік хвороб, за яким оцінюватимуть придатність до військової служби. 

Наказом внесені зміни, які передбачають спрощення вимог для служби в ДШВ та морській піхоті в особливий період.

Відтепер під час проходження ВЛК буде враховуватись не лише постанова про обмежену придатність до військової служби, а й про придатність військовослужбовця до служби за конкретною військовою спеціальністю.

Якщо військовослужбовець буде визнаний непридатним до служби за військовою спеціальністю, то командир частини може перемістити його на іншу посаду. Перед переміщенням його направлять на ВЛК для визначення придатності до служби за новою спеціальністю.

Зокрема, зазначається, що наказом Міноборони:

 • повністю оновлено список хвороб для оцінки придатності військовослужбовців;
 • деталізовано порядок визначення місця служби для обмежено придатних;
 • уточнено порядок прийняття постанови ВЛК про причинний зв’язок захворювання, травми (поранення, контузії, каліцтва) із проходженням військової служби та захистом Батьківщини;
 • уточнено перелік документів, які необхідно подати на розгляд тощо.Отже, спрощено вимоги до здоров’я для десантників та морпіхів: частина військових, які раніше визнавалися непридатними до служби у десанті, тепер будуть придатними до такої служби.

  2-в — клінічно вилікуваний туберкульоз;
  4-в — вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
  5-в — безсимптомний ВІЛ;
  13-в — хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;
  14-в — легкі короткотривалі хворобливі прояви розладів психіки;
  17-в — невротичні, пов’язані із стресом і соматоформні розлади (фобійні, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматофортні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес) при помірно виражених, короткотривалих проявах, з астенічним станом;
  21-в —  повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи;
  22-в — епізодичні та пароксизмальні розлади.