Червоний промінь

Експрем’єр Британії створює “ленд-ліз” для постраждалих фермерів

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон долучиться до допомоги українським аграріям. Про це йшлось під час зустрічі голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрія Дикуна із колишнім очільником Британського уряду, передає “Укрінформ” з посиланням на пресслужбу ВАР. Експрем’єр Британії каже, що світ потребує, більше їжі, яку має виробляти Україна.

Він наголосив, що Британія доклала багато зусиль, щоб почала діяти “зернова” угода. Тепер колишній британський топ-чиновник шукає можливості для подальшого сприяння розвитку українського агросектору. Для цього Джонсон має намір “розглядати різні можливості”. Проте, як він заявляє, фермерам можна допомогти через проєкт, створений у співпраці з іншими урядами. “Більше калорій потребує Африка. Це справжня проблема. Нам знадобиться загальний фонд для підтримки українського сільського господарства у важкі часи, але з розумінням того, що врешті-решт ці кошти будуть повернуті. Тобто, це свого роду ленд-ліз, який американці зробили під час війни, щоб допомогти Великій Британії та німцям”, – сказав Джонсон.

В свою чергу голова ВАР Андрій Дикун поділився своїм баченням такої допомоги. За його словами, треба створити фонд, який буде збирати фінанси для допомоги конкретним фермерам, які втратили свої господарства. “У довгостроковій перспективі нам необхідно перезапустити агропідприємства у Харківській, Херсонській, Миколаївській областях, і в тих регіонах, які ще будуть деокуповані. А для цього потрібні мільярди доларів”, – зауважив він. Дикун додав, що українським молочним фермам потрібні корови, а аграріям – трактори та комбайни.