Червоний промінь

Українця визнали найкращим студентом світу-2022

Українець Ігор Клименко став найкращим студентом світу 2022 року за версією престижної Всесвітньої премії Chegg.org 2022 Global Student Prize. Про це йдеться у пресрелізі її організаторів. Юнак, який захоплюється підвищенням обізнаності та вирішенням глобальної проблеми наземних мін, отримав нагороду за розробку “квадрокоптерного міношукача”.

Нині Ігор навчається на фізико-математичному факультеті у КПІ імені Ігоря Сікорського у Києві. У квітні учень КПІ долучився до програми UF бізнес-інкубатора МАН – Startup Beginner, щоб удосконалити свій прототип коптера-міношукача. За місяць, згідно з повідомленням, він продовжив навчання на дорослій програмі UF – Empowering Future Entrepreneurial Ukraine. Клименко отримав стипендію в розмірі €5 тис. від фінської інвестиційної компанії Ministry of Good Spirit для мотивації та подальшої роботи над коптером.

Детальніше про винахід студента розповіли в Міносвіти. “Хлопець зробив інноваційний винахід, поєднавши безпілотник з міношукачем. Коптер дистанційно віднаходить вибухонебезпечні предмети завдяки електромагнітному й оптичному дослідженню поверхонь. Може знаходити різні типи мін і передавати точні координати знайдених об’єктів саперам”, – кажуть в установі.

Сам Ігор наголосив, що побудова коптера потребувала багато роботи і часу. Але тепер він отримав доступ до світового ком’юніті та можливість співпрацювати з великими інвесторами та людьми по всьому світу. “А також – ще одну стипендію у $100 тис. За те, що «справив реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і на суспільство загалом». Я абсолютно впевнений, що більшу її частину витрачу на розроблення дрона!», – сказав Ігор.

Хлопець, який поповнив список 100 кращих студентів світу, прагне виробляти свій винахід масово. Для цього він збирається залучити якомога більше компаній та організацій, щоб інвестувати в готовий продукт і розповсюдити його для допомоги своїй країні.