Червоний промінь

Росія погодилася допустити фахівців МАГАТЕ на ЗАЕС

Президент РФ Володимир Путін погодився направити на Запорізьку атомну електростанцію експертів Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ). Офіційну заяву очільника Франції Еммануеля Макрона розміщено на сайті Єлисейського палацу. Він провів чергову телефонну розмову з російським колегою – першу з травня.

“Президент ще раз підкреслив свою заклопотаність ризиками, які створює ситуація на Запорізькій АЕС для ядерної безпеки, і висловився за якнайшвидше направлення на майданчик місії експертів МАГАТЕ, в умовах погоджених Україною і ООН. Президент Російської Федерації повідомив Президента Республіки про свою згоду на розгортання цієї місії і зазначених способів”, – йдеться в повідомленні. Зазначається, що найближчими днями будуть обговорені деталі розгортання цієї місії.

В ООН вже висловили готовність підтримати поїздку місії МАГАТЕ на атомну електростанцію, якщо її одночасно схвалять і Україна, і РФ. Президент Володимир Зеленський після зустрічі з генсеком ООН заявив, що місія може швидко і безпечно потрапити на станцію легальним способом через вільну територію України – “і тільки так”.