Червоний промінь

Європарламент надав Україні €1,2 млрд

Європарламент схвалив рішення Ради ЄС щодо надання Україні нового пакету допомоги у 1,2 млрд євро. Відповідний документ депутати ЄП ухвалили 15 лютого. Допомогу у розмірі 1,2 млрд євро спрямовано для підтримки макроекономічної стабілізації та програми корінних реформ в Україні.

Допомога, яку нададуть у вигляді позик, послугує покриттю платіжного балансу України, як зазначається у програмі Міжнародного валютного фонду. Гроші мають перевести двома траншами по 600 млн євро протягом 12 місяців. Перший транш Україні нададуть без жодних умов, а для другого необхідно буде показати прогрес в плані реформ.

Макрофінансова допомога є частиною ширшої взаємодії ЄС із сусідніми країнами і призначена для використання як винятковий інструмент реагування на кризу в ЄС. Він доступний для країн-сусідів ЄС, які мають проблеми з платіжним балансом. Це доповнює допомогу МВФ. Кредити МФА фінансуються завдяки позикам ЄС на ринках капіталу. Кошти надаються на тих самих фінансових умовах, що у країнах-бенефіціарах.