Червоний промінь

Фільм про Маріуполь отримав премію Європейської кіноакадемії

Литовський режисер-документаліст Мантас Кведаравічюс трагічно загинув у Маріуполі в квітні. Перед цим він встиг зняти стрічку Маріуполіс 2“. Європейська кіноакадемія відзначила картину премією як найкращий документальний фільм. Лауреати “європейського Оскара”-2022 були оголошені на урочистій церемонії в Рейк’явіку в суботу, 10 грудня.

Кведаравічюс приїхав до Маріуполя, яке на той момент було оточено російськими військами, в березні. Чоловік знімав мирних жителів міста. Згодом він потрапив у полон і, на превеликий жаль, загинув там. Картина змонтована з матеріалу, який зберегла наречена режисера Ганна Білоброва, яка була разом з ним у Маріуполі.

До слова, на європейську кінопремію було номіновано й три інші фільми про Україну. На звання найкращої документальної стрічки претендував “Будинок з уламків” данського режисера Сімона Леренга Вільмонта. Ігрові фільми “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука та “Цензорка” Петера Керекеша висували на призи Prix Fipresci Європейської кіноакадемії.

Прем’єра фільму “Маріуполіс 2” відбулася на Каннському фестивалі 19 травня цього року. Тоді фільм нагородили спеціальною нагородою журі “Золоте око”.