Червоний промінь

Дію “зернової угоди” продовжено до березня 2023

“Зернову угоду”, яку було укладено за участі України, Росії, Туреччини та Організація Об’єднаних Націй (ООН), продовжено. Про це сьогодні, 17 листопада, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, передає Deutsche Welle. Безпечне транспортування аграрної продукції через Чорне море триватиме ще 120 днів, тобто, до березня 2023 року.

Рішення було ухвалено в Стамбулі, де документ і було підписано. Гарантами виконання ініціативи залишилися ООН та Туреччина, заявив Кубраков. Проте Україна прагне максимально пролонгувати угоду, тому офіційно звернулася до партнерів по зерновій ініціативі з пропозицією продовжити її щонайменше на один рік, долучивши до неї порт Миколаїв. “Український агроекспорт сьогодні залишається дієвим інструментом протидії світовій продовольчій кризі”, – переконаний український міністр.

За інформацією Мінінфраструктури, з 1 серпня, коли почала діяти “зернова угода”, держава експортувала понад 11 млн тонн агропродукції до 38 країн світу. Втім, цього обсягу, на думку Кубракова, недостатньо. Як каже міністр, світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію в найближчий перспективі. Разом з тим можливо збільшити обсяги постачання продовольства для світу.