Червоний промінь

З 23 червня 2023 року в Україні запрацює єдиний реєстр зброї

З 23 червня 2023 року в Україні запрацює єдиний реєстр зброї (ЄРЗ), який допоможе з автоматизацією обліку зброї і полегшить процес отримання дозволів на неї

Про це інформує Міністерство внутрішніх справ України.

Громадяни зможуть отримати з реєстру інформацію про свою зареєстровану зброю. Також процедура отримання дозволів буде спрощена завдяки диджиталізації.

Зокрема відбудеться перехід дозволів в електронний формат. Так з’явиться можливість подавати документи на отримання зброї в електронному кабінеті через Єдине вікно для громадян або ж у спеціалізованому магазині з торгівлі зброєю. Також документи про надання дозволу на зброю подаватимуться до Нацполіції через оператора поштового зв’язку або особистим зверненням до Уповноваженого органу. У майбутньому інформація про зброю та дозволи відображатиметься в «Дії».

Крім того, замість бланків дозволів формуватимуть витяги з ЄРЗ, які міститимуть QR-код.
Для того, щоб подати документи на отримання дозволу на зброю через «Єдине вікно громадянина», необхідно виконати такі кроки:

             * зайти на портал Єдине вікно громадянина;

 
  • авторизуватися;

 

  • оформити заявку;

 

  • прикріпити пакет необхідних документів;

 

  • додати сканкопії;

 

  • завірити копії електронним підписом;

 

  • надіслати заявку.

Раніше вже повідомлялося, що Міністерство внутрішніх справ України знаходилося на фінальному етапі створення Єдиного реєстру зброї. У ньому зброя буде прив’язана до конкретного власника.

Також нагадаємо, що парламент Естонії слідом за Литвою і Латвією вніс зміни до законодавства, якими забороняється володіти зброєю громадянам країн, що не входять до ЄС і НАТО та мають місцеву посвідку на проживання.