Стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», в рамках якої в Запоріжжі провели захід «Безсилля насильства. Дій сьогодні!». Організатором заходу виступила громадська організація «Сяйво надії» за підтримки ООН.
До участі в заході долучилися психологи, юристи, представники поліції та близько 100 учасників. Разом вони обговорили проблему подолання насильства в сім’ях і напрацьовували спільний алгоритм дій, щоб запобігти толерантному ставленню до насильства.
Фахівці зазначають, що постраждалій від домашнього насилля людині важливо отримати вчасну психологічну допомогу, а потім вже звертатися за допомогою професійних спеціалістів у судах.
Важливим кроком у випадку домашнього насилля є звернення до поліції.
«Що стосується кримінальної відповідальності, у нас є стаття 126.1 — це судовий процес. Там може бути арешт до 6 місяців, або суд може виносити також заходи — це обмежувальний припис. Якщо заборонювальний припис виноситься до 10 діб, то обмежувальний – від місяця до пів року. Якщо людина порушує або не виконує заходи, тоді вже відповідно статті 397.1 — це також кримінальна стаття, для кривдника йде більш тяжке покарання», – зазначила старша інспекторка сектору протидії домашньому насильству райвідділу поліції Олена Алейнікова.
Крім того, людина, постраждала від домашнього насилля, може звернутися на «гарячу лінію» – «15-47», яка працює безплатно та цілодобово. Там можна отримати усю необхідну допомогу, зокрема й психологічну та юридичну.