Червоний промінь

Від сьогодні музика в громадському транспорті заборонена

В Україні з 7 жовтня набув чинності Закон № 2310-IX, який передбачає заборону “акустичного насильства” – відтворювання музики та фільмів у громадському транспорті. Текст документа опубліковано на сайті Верховної Ради. Водіям рейсових автобусів та маршруток більше не можна відтворювати в салоні будь-які звукові сигнали, крім інформації про поїздку.

Транслювати музику та інші звуки можна через індивідуальні навушники пасажирів. Закон не забороняє вмикати “чужі” звуки в салоні на 100%. Це можна робити лише під час нерегулярних перевезень та за згодою всіх пасажирів. Таксисти також можуть ставити музику за згодою тих, кого вони везуть. Крім того, водій відтепер має право висадити пасажира, який голосно ввімкнув музику.

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики пояснили, що заборона стосується всього транспорту: міських, приміських, міжміських та міжнародних маршрутів. За порушення до водіїв можуть застосувати дисциплінарні заходи, а підприємство – не допустити до конкурсів на перевезення. Про недотримання нових норм можна повідомити керівництву керманича транспортного засобу та органам влади чи самоврядування, відповідальним за машину.

Також цей закон також передбачає заборону на публічне відтворювання треків чи кліпів російських співаків.