Червоний промінь

В Запоріжжі відкрито Центр надання гуманітарної допомоги переселенцям

В Запоріжжі розпочав роботу Центр надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, що створений ВМГО “Соціальний вектор” за підтримки Міністерства соціальної політики України та при сприянні Запорізької обласної військової адміністрації. Центр розташовано у Логістичному хабі “Козак Палац” (м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 70Б). Першочергове завдання центру – надання психологічної допомоги особам, особливо дітям та молоді, які постраждали від агресії РФ щодо України. Про це розповіли в Департаменті культури та інформаційної політики ЗОВА.

Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні, нагадують в установі. Реакціями на стресові та травматичні події можуть бути страх, ступор, плач, агресія, відчуття провини, апатія тощо. З такими почуттями дорослі та діти, які є внутрішньо переміщеними особами з окупованих територій Запорізької, Херсонської та Донецької областей, прокидаються щодня. Навіть знаходячись в умовній безпеці, гортаючи стрічку новин, вони кожен день стають очевидцями страшних подій.

Впоратися зі стресом та допомогти своїм близьким пережити ці непрості часи, дати раду неконтрольованим емоціям та допомогти психіці на шляху до зцілення – саме на це спрямована робота центру надання психологічної допомоги та підтримки внутрішньо переміщеним особам. “Завдяки цьому вони зможуть не лише стабілізувати свій психічний стан, що знаходиться під дією стресу, а й завадити загостренню психологічних проблем та їх переходу до хронічної стадії. Крім того, психологи надають практичні поради для врегулювання різних гострих реакцій, які кожен може використати для себе та внаслідок цього стати для близьких психологічною опорою під час стресових ситуацій”, – пояснили в обласній військовій адміністрації.

Наразі до центру звернулися майже 600 переселенців, серед яких – діти та підлітки. Для всіх клієнтів працюють 2 психологи та 4 психологи-аніматори. Фахівці проводять індивідуальні психологічні консультації, волонтери опитують ВПО щодо основних проблемних питань. Також активно триває робота з дітьми в групах.