Червоний промінь

Розпочато прийом заявок на “Євробачення-2023” – російська заборонена

Суспільне Мовлення оголосило про початок прийому заявок на участь у Національному відборі на Євробачення-2023. Музичним продюсером відбору стане відомий співак Дмитро Шуров (сценічне ім’я – Pianoбой). Умови для претендентів оприлюднено у офіційному Instagram конкурсу.

“Розпочинаємо прийом заявок на участь у Національному відборі на Пісенний конкурс “Євробачення-2023”. Кінцевий термін подачі заявок – 15 жовтня 2022 року. Заявки на участь  приймаються через форму на сайті, – йдеться в дописі. Серед критеріїв відбору в першу чергу звертатимуть увагу на мову тексту – вона може бути будь-якою, окрім мови держави-агресора. Як і в попередні роки, до участі у Євробаченні допускаються сольні виконавці або гурти, які вже існують чи створені спеціально для участі в Нацвідборі. Склад і журі фіналу Нацвідбору і національного журі для міжнародного конкурсу Євробачення визначатимуть українці за допомогою онлайн-голосування.

Дмитро Шуров зізнався, що радий можливості працювати музичним продюсером цьогорічного відбору. “Я хочу, щоб Європа почула і побачила сучасного українського музиканта, який є частиною світового музичного контексту. Я знаю, що такі люди в нас є, і, хоча зараз творити дуже важко, я запрошую і закликаю музикантів усіх стилів та жанрів терміново братись за улюблений інструмент і долучатись до відбору”, – сказав музикант. У претендентів є майже два місяці, щоб створити свою переможну пісню, яка дихає новою Україною, пісню, яка зачепить і надихне світ, додав Шуров.


Фінал Національного відбору на “Євробачення-2023” відбудеться у грудні в Києві. Переможця оголосять під час трансляції фіналу у прямому ефірі телеканалів та на діджитал-платформах, що належать Суспільному.