Червоний промінь

У Запорізькій області перейменують села Московка та Червоне

Український інститут національної памʼяті підготував перелік назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики відповідно до закону “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”. До переліку внесено 183 населених пункти (переважно села), а також названо підстави для перейменування.

Про це повідомляється на сайті УІНП.

До переліку поки що не увійшли населені пункти, які розташовані на тимчасово окупованій території України, зазначили в УІНП.

“Цей перелік не є вичерпним і буде доповнюватися. Оприлюднюючи його, УІНП має на меті сприяти громадам й органам місцевого самоврядування та звернути їхню увагу на ті назви, які містять російську імперську символіку відповідно до закону”, — йдеться у повідомленні.

Зокрема, до переліку увійшли с.Суворовське, селища Пестеля і Первомайське Вінницької області, с. Олександрополь, Партизанське, Перше Травня, Маївка, Чкаловка, Велика та Мала Костромка Дніпропетровської області, с. Іскра, Первомайське, Пушкіне, Московське Донецької області, с. Перемога, Першотравневе Житомирської області, с. Пушкіно Закарпатської області, с. Московка Михайло-

Лукашівської громади Запорізького району, Червоне Гуляйпільської громади Пологівського району Запорізької області, с. Червоні Яри, Перше Травня, Першотравневе, Чкаловка, Красна Слобідка, Гвардійське Київської області, м. Червоноград Львівської області та інші населені пункти.

Упродовж наступних шести місяців, до 27 січня 2024 року, місцева влада повинна подати до Верховної ради свої пропозиції назв для тих населених пунктів, які підпадають під перейменування відповідно до закону, нагадали в УІНП.

Закон відносить до символів російської імперської політики топоніми на честь:

  • осіб, які були на керівних посадах у держструктурах, війську та партіях, зокрема й тих, які Російська імперія створювала на підпорядкованих землях, і брали участь у/сприяли російській імперській політиці; були працівниками радянських органів держбезпеки всіх рівнів; публічно, зокрема в мистецьких творах чи медіа, підтримували, глорифікували або виправдовували російську імперську політику, закликали до русифікації чи українофобії;
  • подій, повʼязаних із утіленням російської імперської політики;
  • назв російських міст та інших географічних, історичних та культурних обʼєктів РФ.