Червоний промінь

У Запоріжжі на Хортиці встановили сталевий тризуб

Сьогодні, 19 лютого, в День Державного Герба України, у Запоріжжі в Національному заповіднику “Хортиця” встановили меморіальний знак українського тризуба. Він виготовлений з довоєнної партії сталі металургійного комбінату “Азовсталь” та важить 300 кг.

За словами завідувачки інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника “Хортиця” Альони Петрікей, тризуб заповіднику передало підприємство “Композит сталь”:

“Сьогодні відбулася особлива подія. В цього тризуба є своя, хоч і маленька, але дуже важлива історія. Всі ми знаємо історію “Азовсталі”, і з початком натяків на повномасштабне вторгнення, “Композит-сталь” змогла евакуювати звідти ту сталь. І зараз зробили з неї тризуб, і захотіли, щоб він був становлений саме на острові Хортиця” .

Встановили його біля музею козацтва, у підніжжя кургана, каже Альона Петрікей:

“Місце обирали символічне, щоб він був поряд з віковічними скелями. На початку тарасової стежини та навпроти прапора України. Згодом територія навколо нього та він сам будуть трошки приведені до ладу. Він буде виглядати більш естетично”.

На знак вдячності за тризуб “Хортиця” передала підприємству “Композит сталь” прапор, підписаний співробітниками заповідника.

Джерело : Суспільне Запоріжжя