Червоний промінь

У Петрополі Широківської громади будують перший в області Безпековий центр

У ході престуру, організованого Центром журналістської солідарності Запоріжжя, журналісти відвідали у Широкому Центр дозвілля, молодіжний хаб, Центр життєстійкості, відремонтовану амбулаторію сімейного лікаря та малогруповий будинок. У Миколай-Полі медійники оглянули гуртожиток для ВПО, амбулаторію сімейного лікаря, у Петрополі вони  також побували у опорному закладі освіти, у Відрадному відвідали відновлену амбулаторію сімейної медицини, у Володимирівському — реконструйовану паркову зону, де буде встановлений пам’ятник загиблим героям. Керівництво громади також ознайомило журналістів з ходом масштабної реконструкції Північно-групового водоводу. Розповідати про розвиток Широківської громади під час війни ми будемо серією матеріалів. Розпочнемо з теми безпеки, яка сьогодні займає перше місце. Громада активно працює над створенням сприятлтвого середовища, де кожен відчуватиме себе захищеним. 

Так, у селі Петропіль зараз будується Безпековий центр. 

«Це єдиний на сьогодні в області центр, у якому будуть розташовуватись рятувальний підрозділ, пункт швидкої допомоги і один з поліцейських офіцерів громади”, – розповів заступник голови Широківської громади Олександр Бондар.

Чому для будівництва центру обрали саме Петропіль? За  словами посадовця, фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій прораховували час доїзду пожежного автомобіля до населених пунктів громади і дійшли висновку, що лише з Петрополя машина надзвичайників може дістатися до будь-якої точки за 15-18 хвилин.

“Територія громади дуже розгалужена — 50 тисяч гектарів землі, 47 кілометрів прибережної території, 35 населених пунктів. Дана локація підібрана для того, щоб допомога мешканцям надходила якомога швидше”, – зазначив Олександр Бондар.

Аналогічний безпековий центр Олександр Олександрович бачив у Маріуполі. Після 2014 року їх активно почали будувати у Донецькій та Луганській областях, кілька центрів, але менших масштабів, побудували на заході України.

У Широківській громаді над проєктом будівництва безпекового центру почали працювати з грудня 2020 року, але активна фаза реалізації розпочалася у 2023 році.

На сьогодні вже збудований металевий каркас під майбутні кабінети та ангар для спецтранспорту — пожежний та оперативно-рятувальний автомобілі, карету швидкої допомоги та авто поліцейського офіцера громади. Вже збудовано і підземний ангар для двох резервуарів на 200 л води кожна — щоб у пожежних завжди був запас води.

Паралельно розпочато роботи з благоустрою — зокрема, асфальтування площадки перед Центром.

У безпековому центрі розташують учбові класи для проведення занять з мешканцями громади різного віку — з питань протимінної, протипожежної, протирадіаційної (чотири населені пункти громади потрапляють у зону ураження внаслідок, не дай Боже, аварії на ЗАЕС) безпеки.

Тут також будуть навчати правилам безпечного відпочинку на воді. До речі, на території громади фактично на березі Дніпра знаходяться 126 садових товариств, з мешканцями яких теж  проводиться роз’яснювально-профілактична робота.

Окрім кабінетів та навчального класу, у безпековому центрі буде центр управління системою відеонагляду — за словами Олександра Бондаря, у громаді немає сторожів, відеокамерами обладнані усі важливі об’єкти. У планах — забезпечити відеонагляд над усіма в’їздами до населених пунктів громади, включаючи грунтові дороги, за допомогою  відеокамер з розпізнаванням автомобільних номерів.

Поряд з безпековим центром буде парк, у ньому вже посадили дуби. Ввести об’єкт в експлуатацію планується до кінця року.

Також варто зазначити, що Широківська громада одна з перших в Україні взяла участь у державній програмі “Поліцейські офіцери громади”. Зараз тут працюють чотири правоохоронці:

  • Євген Польський – 098 989 83 73
  • Роман Бадло – 099 315 53 46
  • Владислав Зайцев – 068 051 18 63
  • Наталя Лубяна – 096 677 32 85.

Наталія СТІНА