Червоний промінь

У липні на АЗС скасують обмеження щодо палива

Голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус переконує, що у липні на українських АЗС скасують обмеження на кількість пального для водіїв в одні руки. Про це він сказав на брифінгу сьогодні, 28 червня, передає “Суспільне”.
 
Він зазначив, що ситуація з пальним стабілізується. Так, у червні Україна імпортувала майже 600 тисяч тонн нафтопродуктів, що на 50% більше у порівнянні з травнем. 400 тисяч тонн – це дизель, 200 тисяч – бензин та скраплений газ. Все надійшло з європейських ринків. “Таким чином, ситуація на АЗС стабілізується. У центрі та на сході країни поки маємо певний дефіцит, але на заході вже навіть черги на заправках відсутні. У липні українські автомобілісти зможуть заправлятися будь-яким обсягом. Однак, влада закликає українців відповідально споживати нафтопродукти та без особливої потреби не витрачати їх”, – наголосив нардеп.
 
До того ж, Герус повідомив про ще одну гарну новину для автомобілістів: для нормалізації ситуації з пальним в Україні потрібно 4-6 тижнів. “Ті поставки, які напрацьовані сьогодні в Україну, вони не просто вже на 50% більше, ніж у травні, і продовжать зростати, але ще й мають хорошу диверсифікацію, тобто, у нас не надходить більше третини з однієї країни”, – сказав він. Чиновник підтвердив прогноз Мінекономіки, що у червні імпорт пального зросте в 1,6 разу, порівняно з травнем – до 600 тис. тонн. При цьому дві третини з них складе дизпаливо, решта – бензин та скраплений газ.

Після того, як російські війська знищили або пошкодили понад 10 нафтобаз в Україні, на заправках виник дефіцит палива. З початку активної війни Україна втратила майже весь імпорт пального, яке надходило з РФ, Білорусі та морем. 19 червня в Уряді повідомляли, що проблему браку палива мають повністю розв’язати до осені.