Червоний промінь

В області готують обов’язкову евакуацію: кого це торкнеться

Жителів тимчасово окупованих південних областей України, особливо Херсонської та Запорізької, закликають максимально швидко евакуюватися. Ті, хто не бажає цього робити, можливо, невдовзі будуть змушені залишити свої домівки. Кабмін планує поширити обов’язкову евакуацію ще на кілька областей, включаючи й Запорізьку. Віце-прем’єр із питань реінтеграції Ірина Верещук пояснила, як буде працювати евакуація та кого саме будуть переселяти в разі втілення задуму Уряду.
 
Під обов’язкову евакуацію у Харківській, Миколаївській та Запорізькій областях може потрапити до 500 тисяч людей. Саме стільки людей можуть переміститися зі східних областей до Центру і на Захід вже цієї осені чи взимку. Верещук заявила, що всіх мешканців не вивозитимуть. Обов’язкова евакуація може зачепити лише окремі райони цих регіонів, каже очільниця відомства.
 
“Я ще раз повторю, мова не йде про евакуацію з усіх цих областей, а лише про евакуацію окремих районів. Так, у нас дійсно є дані і ми їх аналізуємо щодо того, яким буде опалювальний сезон в областях, які зараз страждають від обстрілів російської армії”,підкреслила Верещук. Керівництва обласних військових адміністрацій будуть писати до міністерства листи, в яких повинна бути окреслена ситуація в регіоні, зокрема, в кожному районі окремо. Лише на підставі таких листів прийматимуться рішення про евакуацію із зазначених районів.
 
Міністр із питань реінтеграції ще раз наголосила, що евакуація значно полегшить для ЗСУ звільнення захоплених територій. При цьому Уряд буде впевнений, що мирному населенню нічого не загрожуватиме.