Червоний промінь

На фронт вирушає безпілотник, створений запорізькими волонтерами

Винахідники з Запоріжжя вирішили не чекати, доки нашим військовим надішлють допомогу з-за кордону. Волонтери презентували літак-розвідник, зібраний власними силами. Запорізькій команді розробників допомагали фахівці з Києва та Львова. Про це розповів волонтер Максим Терещенко, передає інтернет-ресурс speka.media. Декілька дронів уже готові, згодом їх передадуть військовим.

Безпілотник назвали FALCO. В перекладі з латини це означає боривітер – український степовий сокіл, що може зависати над здобиччю та атакувати її раптово, уточнив Терещенко. Символічно, що місцем полювання боривітра є запорізькі та херсонські степи.

Роботи з виробництва розвідувальних БПЛА у Запоріжжі розпочали ще в березні 2022 року. Дальність його польоту – до 40 км, швидкість – до 120 км, висота – до 3 км. В небі апарат може знаходитися приблизно 3 години поспіль. Цей безпілотник тактичного, бригадного рівня. Він оснащений обладнанням високого рівня, а використання різних типів камер дає великий функціонал для розвідки. У комплекс FALCO входить два літаки та станція керування, зазначає волонтер.

Станом на зараз є декілька комплексів, які вже скоро безкоштовно передадуть військовим на запорізькому напрямку. Планується створення ще одного комплексу, який волонтери виготовляють за власні кошти, а тому просять всіх охочих приєднатися до збору. Зробити це можна за цим посиланням