Сьогодні в пресцентрі Запорізької обласної організації НСЖУ літав гелікоптер, рухався робот-розмінувальник, вертілися лопасті вітряного млина. Цю та іншу техніку журналістам презентували голова громадської організації “Школа робототехніки “Вперед у майбутнє” Денис Кабаненко, учениця 2-ої Запорізької гімназії і Школи робототехніки Олександра Маслєннікова і волонтерка Кристина Сапожнікова.
Школа робототехніки працює зараз над чотирма проектами. Зокрема, у проекті захисту України інженери, викладачі і учні завдяки фінансовій підтримці Кристини Сапожнікової на початку літа завершили складання чергової тестової моделі робота-розмінувальника і приступили до запуску першої серії роботів. Зараз робот проходить випробування та презентації, а перша серійна модель передана херсонській вибухотехнічній службі. За оцінкою Міноборони, цей робот поступається світовим аналогам комплектацією обладнання, але він в 10 разів дешевший. За словами Дениса Кабаненка, наступного робота Школа робототехніки планує передати Головному управлінню МНС у Запорізькій області. Але щоб це стало реальністю, потрібна фінансова підтримка Міноборони, благодійних фондів та волонтерських організацій. Ця техніка сприятиме швидшому розмінуванню територій і вбереже життя наших саперів.
Команда Школи робототехніки працює також над проектом енергетичної безпеки України та зеленої енергетики. Один із його напрямків – встановлення сонячних панелей на стінці греблі Дніпрогесу. На жаль, цей проект поки що не має підтримки місцевих чиновників. А без цього Школі робототехніки важко отримати грант на створення діючого макету.
Два інших проекти стосуються відновлення України і розвитку культури. Гості продемонстрували журналістам макет реконструкції площі Запорізької та модель вітряного млина німців менонітів. Керівники Школи робототехніки дуже потребують листів підтримки від місцевої влади для самостійного залучення коштів, необхідних для виготовлення макетів, які можна буде продемонструвати іноземним інвесторам з метою реалізації своїх проектів.
Н. Деркач