Промінь

Відзначили переможців регіонального відбору на здобуття ордену святого Пантелеймона

У Запорізькому академічному обласному театрі імені Володимира Магара відбулася церемонія нагородження переможців регіонального відбору на відзначення орденом святого Пантелеймона.
Перед початком урочистостей Поважні гості та члени регіональної ради взяли участь у церемонії покладання квітів біля меморіалу «Дерево пам’яті». На гілках цього залізного дерева розміщені дзвіночки. Кожен із них уособлює голос загиблого бійця і брязкає від подиху вітру. Дзвіночки з іменами загиблих героїв із Запоріжжя та області. Це перший етап масштабного меморіального комплексу, присвяченого загиблим захисникам України.
Делегація відвідала зразкові медичні заклади обласного центру – КНП «Запорізьку обласну клінічну лікарню» ЗОР, КНП «Міську лікарню екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР, паліативне відділення з зоною відпочинку для пацієнтів КНП «Міська лікарня № 8» ЗМР.
Під час Урочистого заходу в театрі також вшанували памʼять загиблих медиків. У великій залі на перших двох рядах — білі халати і портрети медпрацівників, які загинули під час повномасштабної війни. Всього у мартиролозі — 33 імені: 17 військових і 16 цивільних, які загинули на робочому місці чи вдома внаслідок влучань ворожих ракет або безпілотників, а також спрацювання вибухонебезпечних пристроїв.
У час війни Запоріжжя стало одним із ключових центрів медичної допомоги для цивільних і військових. Лікарі щодня працюють тут на межі можливого: рятують поранених, допомагають цивільним, підтримують систему охорони здоров’я та продовжують розвивати медичну науку. Відзнаки отримали медичні працівники та колективи, які щодня демонструють високий професіоналізм, відданість справі та милосердя.
За кожним врятованим життям стоїть відданість, мужність і величезна праця медиків. І важливо, щоб ця праця була помічена. Саме тому Запорізька регіональна рада робить усе, щоб гідні імена звучали на всю Україну.
Цього року була проведена велика кропітка робота регіональною координаційною радою, яку очолила видатний лікар Запоріжжя Надія Севальнева. Інформаційний напрямок вела голова Запорізької обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко.
Орден Святого Пантелеймона — найвища громадська відзнака медичної спільноти України, яка з 2017 року відзначає тих, хто уособлює професіоналізм, гуманізм і відданість медицині. У 2022 році, у відповідь на трагічні події війни, було започатковано масштабний збір інформації про загиблих медиків за участі Національної медичної бібліотеки та регіональних рад.
Їхню пам’ять вшанували молитвою, яку читав єпископ Запорізький і Мелітопольський ПЦУ Фотій. А в цей час на екрані можна було побачити фотографії загиблих з коротким життєписом.
Як зазначила ведуча, заслужена артистка України Наталія Зубик, яка проводила церемонію, про медиків, які загинули, кажуть: «Пішли на вічне чергування». Вічна пам’ять.
Учасників заходу привітали голова Поважної ради ордену святого Пантелеймона Василь Князевич, голова Регіональної ради, директор КНП «Міська лікарня № 8» ЗМР, заслужений працівник охорони здоров’я України Надія Севальнєва, тво директора департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА Юлія Косогор і заступник міського голови Запоріжжя Андрій П’ятницький.
Разом з Владикою Фотієм вони вручили відзнаки переможцям регіонального відбору.
Зокрема, голова Поважної ради ордену святого Пантелеймона Василь Князевич зазначив, що медики є справжніми героями, які продовжують рятувати життя навіть під час війни.
А тво директора департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА Юлія Косогор подякувала медикам за їхню щоденну працю.
– Попри безсонні ночі, постійні виклики та небезпеку, вони залишаються на своїх робочих місцях і продовжують виконувати свій обов’язок перед людьми. Саме завдяки їхній мужності, професіоналізму та відданості система охорони здоров’я Запорізької області продовжує працювати та розвиватися. Для нас велика честь сьогодні відзначати найкращих представників медичної спільноти та дякувати кожному, хто щодня стоїть на варті людського життя, – зазначила Юлія Косогор.
Запорізька регіональна рада за результатами відбору визначила п’ятьох номінантів. Про кожного переможця був створений відеофільм, який демонструвався на екрані під час відзначення переможців.
Після закінчення церемонії нагородження учасники заходу з величезним задоволенням подивилися концерт, який подарували їм артисти та музиканти театру імені Магара.
Від імені всіх координаторів Надія Севальнева подякувала Військовій обласній адміністрації та міський раді за велику допомогу у підготовці матеріалів, Регіональній раді Запорізької області Відзнаки «Орден Святого Пантелеймону». А також колективу театру Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В. Г. Магара, медичним працівникам, представникам громадськості та засобам масової інформації.