У Запоріжжі створили першу футбольну команду для ветеранів та цивільних, які втратили кінцівки. Місто стало 15-м регіоном в країні, де проводяться тренування з ампфутболу.
Як це було бачили журналісти 061.
Футбол на милицях або ампфутбол – це футбол, який адаптований для людей з ампутаціями. Тут діють інші правила, інша тривалість таймів, розмір поля і воріт.
За словами менеджера з розвитку проєкту «Ліга Дужих» Української асоціації футболу Віталія Манько, на сьогодні в Україні створено 12 осередків ампфутболу, серед них є 8 команд, які вже беруть участь у змаганнях. Сама ж «Ліга Дужих» заснована у вересні 2024 року.
«Повірте, я був в багатьох регіонах, де створені команди з ампфутболу, всі спочатку думають, що результат буде колись і до нього ще дуже далеко, але ні. Я впевнений, що будемо бачитись на змаганнях», – сказав він запорізьким ампфутболістам.
Нині в команді десять гравців, набір триває. Долучатись можуть, як ветерани, так і цивільні, які мають ампутації кінцівок.
На полі з милицями нині показує гарні результати 37-річний Олександр Мохов. Чоловік жив і працював у Вільнянську, але на початку повномасштабної війни потрапив до війська у Слобожанську бригаду (Харківщина). Поранення він отримав в 2023 році. Після втрати кінцівки, пройшов лікування, протезування, навчився ходити, повернувся до війська та почав грав у футбол.
Як він розповідає, два місяці тому була створена Харківська команда з ампфутболу, гравцем якої він є.
«В офіційних матчах ще голів не забивав. Але футбол це прикольне заняття, це адреналін», – каже і додає, що колись грав у футбол, але не професійно.
Нині у війську він інструктор з фізпідготовки і спорту. Боєць говорить, що складнощі є, але завдяки постійним тренуванням є і результати.
«Головне приходити на тренування, пробувати і все вийде», – каже.
Бійці не приховують: важко грати у футбол на милицях, але це не лише про реабілітацію, це і про спілкування, відновлення ментальне.
Головний тренер команди Євген Чеботаєв додає, що хлопці мають неабияке бажання і мотивацію. Він тренує хлопців і сам бере милиці до рук, бо тільки так можна пояснити, як робити пас, маючи одну ногу або ж відбивати мʼяч однією рукою, будучи воротарем.
Команда і тренер – це єдине ціле. Команда є – це головне. З двома ногами так не зробиш, як вони з милицями», – зізнається.
Заступник голови ОВА Михайло Семікін додав, що одним з пріоритетних напрямків місцевої влади ж створення умов для ветеранів та їхніх родин для заняття спортом. В регіоні вже є 35 спортивних майданчиків і секцій, де працює 36 тренерів. Всі заняття є безкоштовними.