Червоний промінь

Зеленський підписав заборону підвищувати тарифи

Президент України Володимир Зеленський підписав закон від 29 липня 2022 р. №2479-IX “Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії військового стану та подальшого відновлення”. Цим законом забороняється збільшувати тарифи на тепло та гарячу воду для населення. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

В повідомленні зазначається, що мораторій буде діяти протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після його завершення. Законом забороняється підвищення тарифів для всіх категорій споживачів на:

  • послуги з розподілу природного газу;
  • теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання);
  • послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Ціна на природний газ для побутових споживачів, ОСББ, виробників теплової енергії, якщо вони використовують газ для виробництва теплової енергії для населення та уклали договір з ГК “Нафтогаз України”, так само не підлягає збільшенню і залишається такою ж як була станом на 24 лютого 2022 року. Також підписаний Закон врегульовує борги на ринку природного газу та тимчасово забороняє постачальникам газу примушувати сспоживачів сплачувати врегульовану заборгованість.

За словами Голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, документ допоможе країні належним чином підготуватися до проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 року та забезпечити стале надання споживачам України послуг з постачання газу та тепла.